KRTTV HABERİ

KRTTV HABERİ

İmar ve harita işlemlerinde yeni dönem

Şehir Plancısı Serap DEMİR tarafından Tübitak Projesini hayata geçirerek vatandaşlarımızın evinden yada ofisinden çıkmadan parsellerini güncel imar durumuna tüm imar bilgisi başlıklarına ve tüm tapu işlemlerine dair cagrı merkezi, sistem otomasyonu ve mobil uygulaması ile rahatlıkla talep oluşturabileceği bir platform oluşturuldu.

Şehir Plancısı Serap DEMİR tarafından Tübitak Projesini hayata geçirerek vatandaşlarımızın evinden yada ofisinden çıkmadan parsellerini güncel imar durumuna tüm imar bilgisi başlıklarına ve tüm tapu işlemlerine dair çağrı merkezi, sistem otomasyonu ve mobil uygulaması ile rahatlıkla talep oluşturabileceği bir platform oluşturuldu. Güvenli ödeme kanallarının yer aldığı; vatandaşlarımızın kart bilgilerinin hiçbir şekilde talep edilmediği yeni bilgilendirme, danışmanlık ve çözümleme sistemi tüm Türkiye ölçeğinde hayata geçirilmiştir.

HIZLI GÜNCEL AYRINTILI VE GÜVENİLİR PLATFORM

Talep edilen imar durum bilgisini yada tapu işlemini en geç üç iş günü içerisinde ayrıntılı doküman oluşturulan talep sahibine iletilen aynı zamanda doküman paylaşımı sonrası plansor çağrı merkezi aracılığı ile arama yapılarak yönetmelik hükümleri gereği bilgilendirme ve yönlendirme portalı oluşturulmuştur.

PLANLI YAPILAŞMA İLE HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR ŞEHİRLER HEDEFLİYORUZ

Bilinçli veya bilinçsizce kemirilen tarım alanlarının yok olmasını engellemek ya da hazine parsellerinin tahribatını engellemek adına amacımız vatandaşlarımıza güncel bilgi ve yönetmelik aktarımı yaparak; kaçak yapılaşmanın da önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca parselinizin dükkanınızın ya da gayrimenkulünüzün emsal değeri ile ilgili ortalama fiyat değeri belirleyerek vatandaşlarımızı, alım satım yapmak isteyen kişileri bilgilendirmiş oluyoruz.

PARSELİNİZE AİT DOĞRU KARARLARI VERİN

Parselinizin mevcut durumuna bakarak yola olan mesafesi erişilebilirliği cephesi derinliği bahçe mesafeleri imar planı sınırları içerisinde olup olmadığı gibi en etkin kriterleri göz önüne alarak vatandaşlarımıza proje yatırım yönlendirmesi yapmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda parseliniz günümüz koşulları gereği ve yönetmelik hükümleri gereği akaryakıt tesis alanı konut alanı ticaret alanı tarım ve hayvancılık tesisi alanı güneş enerjisi santrali alanı rüzgâr enerjisi santrali alanı gibi konu başlıklarını gözeterek sizleri doğru yatırım araçlarına yönlendiriyoruz. Dolayısıyla kent kalkınmasına destek olduğumuz gibi ulusal kalkınmaya da destek olarak ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz.

1KRTTV HABERİ
Bu içerik 05 Nisan 2022 tarihinde oluşturuldu  3002 kez görüntülendi.