HHA News - Halk Haber Ajansı Haberi

HHA News - Halk Haber Ajansı Haberi

İMAR VE HARİTA İŞLEMLERİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Şehir Plancısı Serap DEMİR tarafından Tübitak Projesini hayata geçirerek vatandaşlarımızın evinden yada ofisinden çıkmadan parsellerini güncel imar durumuna tüm imar bilgisi başlıklarına ve tüm tapu işlemlerine dair çağrı merkezi, sistem otomasyonu ve mobil uygulaması ile rahatlıkla talep oluşturabileceği bir platform oluşturuldu.

Şehir Plancısı Serap DEMİR tarafından Tübitak Projesini hayata geçirerek vatandaşlarımızın evinden yada ofisinden çıkmadan parsellerini güncel imar durumuna tüm imar bilgisi başlıklarına ve tüm tapu işlemlerine dair cağrı merkezi, sistem otomasyonu ve mobil uygulaması ile rahatlıkla talep oluşturabileceği bir platform oluşturuldu. Güvenli ödeme kanallarının yer aldığı; vatandaşlarımızın kart bilgilerinin hiçbir şekilde talep edilmediği yeni bilgilendirme, danışmanlık ve çözümleme sistemi tüm Türkiye ölçeğinde hayata geçirilmiştir.

Hızlı Güncel Ayrıntılı ve güvenilir platform

Talep edilen imar durum bilgisini yada tapu işlemini en geç üç iş günü içerisinde ayrıntılı doküman oluşturulan talep sahibine iletilen aynı zamanda doküman paylaşımı sonrası plansor çağrı merkezi aracılığı ile arama yapılarak yönetmelik hükümleri gereği bilgilendirme ve yönlendirme portalı oluşturulmuştur. Planlı yapılaşma ile herkes için erişilebilir şehirler hedefliyoruz. Bilinçli veya bilinçsizce kemirilen tarım alanlarının yok olmasını engellemek ya da hazine parsellerinin tahribatını engellemek adına amacımız vatandaşlarımıza güncel bilgi ve yönetmelik aktarımı yaparak; kaçak yapılaşmanın da önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca parselinizin dükkanınızın ya da gayrimenkulünüzün emsal değeri ile ilgili ortalama fiyat değeri belirleyerek vatandaşlarımızı, alım satım yapmak isteyen kişileri bilgilendirmiş oluyoruz.

Sitemizi, yaptığımız işler hakkında yararlı bilgiler ve duyurularla sürekli güncellemeyi hedefliyoruz.

Parselinize ait doğru kararları verin

Parselinizin mevcut durumuna bakarak yola olan mesafesi erişilebilirliği cephesi derinliği bahçe mesafeleri imar planı sınırları içerisinde olup olmadığı gibi en etkin kriterleri göz önüne alarak vatandaşlarımıza proje yatırım yönlendirmesi yapmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda parseliniz günümüz koşulları gereği ve yönetmelik hükümleri gereği akaryakıt tesis alanı konut alanı ticaret alanı tarım ve hayvancılık tesisi alanı güneş enerjisi santrali alanı rüzgâr enerjisi santrali alanı gibi konu başlıklarını gözeterek sizleri doğru yatırım araçlarına yönlendiriyoruz. Dolayısıyla kent kalkınmasına destek olduğumuz gibi ulusal kalkınmaya da destek olarak ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz.

1HHA News - Halk Haber Ajansı Haberi
Bu içerik 05 Nisan 2022 tarihinde oluşturuldu  2572 kez görüntülendi.